Seminarium naukowe z dr Gregorem Puppinck z European Center for Law and Justice

Seminarium naukowe z dr Gregorem Puppinck z European Center for Law and Justice

26 stycznia 2022 roku odbyło się kolejne seminarium naukowe organizowane przez nasze Centrum Katolickiej Nauki Społecznej. Gościem specjalnym był dr Gregorem Puppinck z European Center for Law and Justice, który wygłosił prelekcję dotyczącą zmian w postrzeganiu i rozumieniu praw człowieka, począwszy od czasu przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Wskazał on na istniejące w tym względzie trendy, zwłaszcza w Europie.  Dr Gregor Puppinck w Strasburgu monitoruje prace Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (https://eclj.org). W najbliższym czasie ukaże się w Ośrodku Myśli Politycznej polska wersja jego książki o prawach człowieka w ETPC. Seminarium odbyło się w w języku angielskim.

Kontakt

© 2021 Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Wydział Społeczno-Ekonomiczny